Продавець Karcher и Nilfisk Alto розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
+380 (67) 503-03-73

Очищення керамограніта

Очищення керамограніта

11.02.16

Керамограніт: від прибирання після закінчення будівництва до підтримуючої чищення


Сучасний ринок пропонує величезну різноманітність будівельних матеріалів, за допомогою яких можна прикрасити і створити затишок в готельних приміщеннях. Але, як відомо, для підтримки первозданного вигляду і збереження чистоти матеріалу необхідно прикласти певні зусилля. Ось вже більше 76 років компанія Kärcher успішно накопичує досвід і створює передові технології професійної очистки. Сьогодні її фахівці діляться своїми знаннями у сфері клінінгу для досягнення сяючої чистоти
Керамограніт ― міцний і красивий обробний матеріал

Сьогодні одним з найпопулярніших матеріалів для обробки приміщень є керамограніт. Він являє собою плитки, кам'яної кераміки, здобули велику популярність у забудовників і архітекторів. Різноманітні підлогові покриття такого типу, які широко застосовуються в будівлях різного призначення, стали незамінним елементом сучасного інтер'єру.

Плитки керамограніта виробляються зі спеціально підготовленої гомогенної глиняної маси. Її висушують методом розпилення, далі спресовують під високим тиском і обпалюють при температурі понад 1200°C, що забезпечує сильну агломерацію. В результаті формується екстремально тверде покриття з дуже низькою водовбирну здатність (менше 0,5 % по вазі) і хорошими протиковзкими властивостями.

 
Види керамограніта

Існують різні види керамограніта: з обробленої і необробленої поверхнями. Ще однією підставою для класифікації є вид поверхні. Вона може бути:
натуральної;
шорсткою (після щіткової обробки);
шліфованої;
полірованої;
структурованою.
Однак будь керамограніт має мікропористу поверхню, а в пори можуть проникати дуже дрібні частинки бруду, з-за яких утворюється стійкий сірий наліт. Видалити забруднення з поверхні подібної структури вдається тільки за допомогою спеціальних миючих засобів, що мають високій змочувальній здатністю в поєднанні з інтенсивним механічним впливом і застосуванням прибирального текстилю з мікроволокна.

 
Первинна прибирання керамогранитного покриття по закінченні будівельних робіт


При первинному очищенні знову покладеного керамограніта шляхом підмітання або за допомогою пилососа спочатку з даного матеріалу потрібно видалити великий сміття, а потім лезом зчистити сліди розчину, гіпсу та лакофарбових матеріалів. Після цього необхідно усунути цементні розводи, що залишилися після закладення швів. Перед нанесенням засобу для видалення цементних розлучень RM 751 слід добре зволожити очищувану поверхню чистою водою, щоб шви між плитками наситилися нею і не були пошкоджені кислотою, що міститься в чистящем засобі. Подальша механічна обробка може здійснюватися двома способами.

Підтримуюча чистка полірованого керамограніта однодискової збиральною машиною.

Можливе застосування низькошвидкісний однодискової збиральної машини (наприклад, BDS 43/180 C, з частотою обертання 180 об/хв), що забезпечує обробку поверхні високим крутним моментом. Таку машину слід оснастити баком для миючого засобу, обтяжувачем і твердою щіткою.

Спочатку поетапно (доріжками) наноситься засіб для видалення цементних розлучень (його концентрація повинна бути близько 5 %). Протягом всього часу дії (орієнтовно — 5 хвилин) покриття багаторазово обробляється машиною колоподібними рухами зі значним перекриттям, що забезпечує рівномірний вплив на поверхню.

В процесі обробки не слід допускати висихання миючого засобу, при необхідності його додають з бака. На наступному етапі проводиться збір забрудненого розчину потужним пилососом вологого і сухого прибирання (наприклад, NT 35/1). В кінцевому підсумку очищена поверхня рясно промивається чистою водою, яка збирається пилососом вологого і сухого прибирання.

Однодискові прибиральні машини

 
Підтримуюча чистка полірованого керамограніта поломойной машиною з циліндричними щітками BR 40/10 C Adv.

Більш економічною альтернативою однодискової машини є компактна поломойная машина з циліндричними щітками (наприклад, BR 40/10 C Adv), оснащена жорсткими щітками, з допомогою якої спочатку наноситься засіб для видалення цементних розлучень. Зрозуміло, і в цьому випадку слід попередньо зволожити шви водою і стежити за тим, щоб розчин миючого засобу не висихав. Протягом часу дії (близько 5 хвилин) змочена засобом поверхню багаторазово обробляється щітками при середньому або максимальному тиску притиску. Для ретельного очищення плиток і швів між ними слід переміщати машину вздовж і впоперек. Потім потрібно провести збір забрудненого розчину.

На закінчення необхідно зробити промивання підлоги підлогомийно-всмоктуючої машиною по одностадийному методом з використанням великого обсягу води.

 
Особливості BR 40/10 C Adv для якісної очистки керамограніта

Одним з найважливіших умов якісного очищення керамограніта є високий тиск притиску щіток. Досягаючи 130 г/см2 (середній тиск притиску для машини з циліндричними щітками), воно в кілька разів перевищує тиск, який чиниться дискової щіткою (близько 30 г/см2), оскільки площа контакту циліндричних щіток з підлогою набагато менше.

Ретельному прибиранню багато в чому сприяє і висока частота обертання циліндричних щіток (близько 1100 об/хв), що забезпечує ефект самоочищення щітки. Оскільки бруд не скупчується на щітках, не потрібно їх часта очищення і зберігається висока продуктивність машини.


 
Підтримуюча прибирання керамогранітної плитки

Для механізованого підтримуючої прибирання використовується засіб для чищення кам'яної кераміки (концентрація 0,5–3 %), яке рівномірно наноситься і розподіляється підлогомийно-всмоктуючої машиною, оснащеною головкою з циліндричними щітками з мікроволокна, і збирається нею в тому ж робочому процесі.

Таким чином, досить одностадійного методу чищення, який забезпечує ретельне очищення швів. Для підтримуючої чищення малих площ або важкодоступних ділянок рекомендується використовувати підлогомийно-всмоктувальну машину, розраховану спеціально на виконання таких робіт (BR 30/4 C Adv).

Вибираючи засіб для чищення керамограніта, слід звертати увагу на те, щоб воно мало хорошим змочують ефектом. Кращі засоби без вмісту поверхнево-активних речовин (наприклад, RM 753), не провокують швидкого повторного забруднення. Якщо підлогове покриття з керамограніта використовувалося вже кілька років і очищалося лише шваброю, в певний момент може стати необхідною механізована загальна чистка за двухстадийному методом. В такому випадку застосовуються ті ж методи, що і при збиранні первинної (видалення цементних розлучень). При цьому використовується сильнощелочное засіб для загальної чистки з хорошим змочують ефектом (наприклад, RM 752), яке можна вибрати залежно від виду та інтенсивності забруднення.

 
Механізована загальна чистка за методом двухстадийному

Як і при первинній прибирання, рекомендується наступний порядок виконання операцій:
нанесення розчину миючого засобу (концентрація — 5-10 %) окремими ділянками щоб уникнути висихання. При цьому немає необхідності в попередньому зволоженні швів, оскільки матеріал закладення стійкий до лугів;
обробка ділянок протягом часу дії засоби поломойной машиною з циліндричними щітками з мікроволокна;
збір забрудненого розчину;
заключна рясна промивка підлогового покриття чистою водою. 
Довгострокова чистота при мінімальних зусиллях


Якщо мікропористий керамограніт регулярно очищається з урахуванням описаних вище способів, можна не побоюватися освіти сірого нальоту з плином часу.

Таким чином, належний догляд забезпечує збереження вихідного привабливого вигляду плиток, а також сприяє безпеці пересування по них гостей закладу та обслуговуючого персоналу.

Як бачите, техніка Kärcher здатна впоратися із завданням будь-якої складності. Кожен, хто використовує дану техніку, може по достоїнству оцінити її переваги і створити довгострокову чистоту при мінімальних зусиллях.

Інші статті
Категорії
+380 (67) 503-03-73
Viber
Karcher и Nilfisk Alto
Евгений
г. Днепропетровск, Дніпро, Україна
Мапа

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner