Продавець Karcher и Nilfisk Alto розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Оборудование для автомоек, автосервиса, клининга
+380 (67) 503-03-73

Споттер - кращий інструмент рихтувальників

Зварювальні напівавтомати і ручні апарати контактного зварювання, активно використовувані в умовах автомайстерні, все ж слід віднести до універсального обладнання. У тому сенсі, що воно знаходить застосування не тільки при авторемонте, але і в інших виробничих галузях. Не можна не згадати про спеціалізованому зварювальному обладнанні, розробленому виключно для ремонту автомобілів. Точніше, для ремонту панелей кузова.

Це споттери і універсальні апарати на їх основі. Споттери практично незамінні при правці невеликих вм'ятин кузовних панелей, особливо у разі утрудненого доступу до звороті зони деформацій. У таких випадках рихтувальне можна прикласти зусилля тільки з зовнішньої сторони панелі. Для цього за допомогою споттера в зоні деформацій тимчасово приварюють ряд штучних кріпильних елементів (цвяхів, шпильок, шайб, гачків тощо). Тимчасові елементи відіграють роль точок додатка витягають зусилля. Воно може бути ударним, що характерно при застосуванні інерційного молотка, або плавним у разі використання важільних пристроїв. Після виправлення дефекту тимчасові елементи видаляються. Компанія «Гранд Інструмент» представляє на ринку України споттери G. I. KRAFT, одні з найпопулярніших у світі.

З точки зору принципу роботи, споттер являє собою апарат контактного зварювання, але на відміну від зварювальних кліщів в ньому використовується інша її різновид — зварювання опором.
Схема зварювання опором аналогічна односторонньої точковою. Один з висновків джерела струму підключається до привариваемому елементу, інший — до панелі. Різниця полягає в тому, що при зварюванні опором в місці контакту метал з'єднуваних деталей нагрівається до температури, близької до температури плавлення, але не перевищує її (Тнагр = 0,8-0,9 Тплав).

При цьому в місці зварювання не відбувається утворення розплавленого ядра точки. Досить міцне з'єднання виходить в результаті пластичної деформації нагрітого металу стискаючим зусиллям.
При роботі споттером зусилля стиснення між привариваемым елементом і панеллю створюється вручну. Для цього елемент кріпиться в зручному ручному пістолеті (стаддере), через який здійснюється підведення струму. Тонкість застосування споттера полягає в точному виборі режиму зварювання (величини і тривалості імпульсу струму). При правильній установці параметрів зварне з'єднання виходить, з одного боку, досить міцним для передачі рихтувального зусилля, з іншого боку — легко руйнуються при скручуванні привареними елемента.

Процес зварювання швидкоплинний, вручну здійснити дозування зварювального імпульсу дуже важко. У більшості випадків ця задача вирішується за допомогою цифрової електроніки, що управляє режимами зварювання. Це дає підставу G. I. KRAFT називати свою продукцію цифровими споттерами.
Другий тонкий момент роботи з споттером — кріплення другого виводу джерела струму до кузовний панелі. Оскільки ланцюг зварювального струму замикається через ділянку кузовний панелі, для зменшення втрат місце кріплення другого виводу розташовують якомога ближче до місця зварювання і ретельно зачищають. Для надійного з'єднання з панеллю він забезпечується спеціальними елементами кріплення.
Якщо робота споттером ведеться на двері або іншому елементі, соединяемом з кузовом петлями, приєднувати другий електрод джерела живлення потрібно тільки до ремонтованої панелі. Протікання зварювального струму через петлі має бути виключено.

Более мощные модели имеют стационарный источник питания. В этом случае пистолет соединяется с одним из выводов блока питания гибким кабелем большого сечения. Мощность блока питания таких устройств позволяет не только приваривать временные крепежные элементы, но и выполнять ряд других, весьма полезных при кузовном ремонте, технологических операций. Используя различные сменные наконечники и варьируя выходные параметры блока питания, можно осуществлять одностороннюю точечную сварку, шовную сварку заплат и отжиг небольших фрагментов панелей.
Як говорилося, відмінність між процесом зварювання опором і двосторонньої точкової полягає лише в інтенсивності нагріву місця з'єднання деталей і іноді в схемі підведення потужності до них. Це, при відповідній потужності джерела струму, що дає можливість створювати універсальні машини, що поєднують можливості класичного споттери і ручного апарату контактного точкового зварювання, такі як споттери G. I. KRAFT.

Універсальні апарати оснащуються потужним (від 5 до 25 кВА) джерелом струму, мають однофазну або трифазну (міжфазний) харчування. Управління режимами, як правило, цифрове.
Як вже говорилося, напруженість власне зварювальних робіт на ділянці кузовного ремонту невисока. Зважаючи на це придбання кліщів з пневматичним механізмом стиснення і водяним охолодженням — питання комфорту в роботі.

Універсальні апарати G. I. KRAFT комплектуються пересувний візком, набором витратних деталей для споттери, інерційним молотком, комплектом змінних електродів зварювальних кліщів.
Купуючи споттер G. I. KRAFT, не забудьте придбати комплекти витратних матеріалів — шпильок, шайб, трикутних пластин, вуглецевих електродів і т. д. Якщо ви купуєте обладнання для роботи, а не для створення іміджу, незабаром вони вам знадобляться.

І все ж потрібно мати на увазі, що такі спеціалізовані помічники бляхаря, як споттери G. I. KRAFT здатні підняти роботу кузовного ділянки на якісно інший рівень, перетворити її з важкого праці в мистецтво.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner